• II REKRUTACJA

II REKRUTACJA

Na podstawie:  zarządzenia nr 4/2019 Wójta Gminy Tokarnia z dnia  31 stycznia 2019r. w sprawie: ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2019/2020 dla: przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Tokarnia,

Ogłaszamy dodatkowe zapisy  dzieci do Przedszkola Samorządowego przy ZPO na rok szkolny 2019/2020.

Postępowanie uzupełniające trwać będzie od 8 do 12 kwietnia.

• WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO

• 26 marca w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Recytatorski  W konkursie wzięło udział 38 dzieci. Uczestnicy konkursu byli oceniani w dwóch kategoriach: dzieci 3 i 4 letnie oraz dzieci 5 i 6 letnie.

Dzieci oceniała komisja w  składzie:

p. Joanna Korzeń

p. Anna Kurek

p. Danuta Dziadkowiec

Po przesłuchaniu wszystkich uczestnik jury wyłoniło następujących  zwycięzców:

W kategorii dzieci 3 i 4 letnich

I miejsce -  Anastazja Jędrocha

II miejsce – Emilia Funek

III miejsce Karol Pęcek

Wyróżnienia otrzymali:

Aleksander Kudłacz, Milena Spórna, Kinga Majchrzak.

W kategorii dzieci 5 i 6 letnich

I miejsce – Izabela Wróbel

II miejsce – Klaudia Filipek

III miejsce – Amelia Chmielik

Wyróżnienia otrzymali: Jakub Pęcęk, Klaudia Sobala, Julia Majchrzak, Katarzyna Rychlicka, Zuzanna Bryl i Jan Kmiecik.

Zwycięzcom gratulujemy!

• ZAPISY DO PRZEDSZKOLA

• Bardzo prosimy rodziców przyjętych dzieci

o zgłoszenie się do Przedszkola,

do 29.03.2019 /piątek/ w celu podpisania wymaganego oświadczenia.

• REKRUTACJA

• Zakończono rekrutację do Przedszkola Samorządowego w Krzczonowie, wyniki znajdują się na tablicy ogłoszeń w Przedszkolu.

• KONKURS RECYTATORSKI

• Zapraszamy wszystkich odważnych i zdolnych Przedszkolaków do udziału w Konkursie Recytatorskim. Repertuar dla dzieci młodszych /3,4l/ dowolny. Dla dzieci 5 i 6 letnich wiersze Wandy Chotomskiej lub innego dowolnego wybranego autora. Zgłoszenia uczestników do piątku 22.03.2019r.

• ANKIETA

• ANKIETY

zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiet. Państwa opinie na temat działalności przedszkola, a także pomysły i uwagi przyczynią się do poprawy jakości pracy naszej placówki.

• ZAPISY DO PRZEDSZKOLA

ogłaszamy zapisy dzieci do Przedszkola Samorządowego

przy ZPO na rok szkolny 2019/2020. Zainteresowani rodzice dzieci w wieku 3 – 6 lat proszeni są  o pobranie, wypełnienie i złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz   z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata  kryteriów branych pod uwagę  w postępowaniu rekrutacyjnym.

Wydawanie i przyjmowanie wniosków od 4 do19 marca 2019r Wnioski i wzory oświadczeń dostępne są  w kancelarii Przedszkola  oraz na stronie internetowej przedszkola.

Prosimy Rodziców o zapoznanie się z wyżej wymienionym Zarządzeniem Wójta Gminy,  które zawiera dokładny opis przebiegu rekrutacji oraz kryteria wraz z liczbą punktów możliwą do uzyskania za poszczególne kryteria w postępowaniu rekrutacyjnym.

• 28.02 /CZWARTEK/- GODZ 9.00 POKAZ NAUKOWY "DOKTOR WOW"- EKSPEYMENTY I DOŚWIADCZENIA.

• SERDECZNIE ZAPRASZAMY

KOCHANE BABCIE I DZIADKÓW

NA UROCZYSTOŚĆ "DNIA BABCI I DZIADKA",
            KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ DNIA 11.01.2019r O GODZ. 14.00 W NASZYM PRZEDSZKOLU.

• OGŁOSZENIE

• Od 1 stycznia 2019r.w związku ze zmianą „Uchwały Rady Gminy Tokarnia w sprawie opłat za niektóre świadczenia przedszkola”

Opłaty za tzw. „czesne”  i żywienie naliczane

będą pod koniec każdego miesiąca za dany miesiąc.

• OCZYSZCZACZ POWIETRZA

• W sali grupy Biedronki znajduje się oczyszczacz powietrza. Został on przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. "Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego-Małopolska w zdrowej atmosferze" współfinansowanego ze środków Programu LIFE Uni Europejskiej.  https://powietrze.malopolska.pl/baza-wiedzy/materialy-edukacyjne/

• PROŚBA DO RODZICÓW

• W związku z dużym natężeniem ruchu samochodowego na parkingu i na drodze przy szkole w godzinach 7.45- 8.00 i 12.30-12.50

Bardzo prosimy rodziców

/którzy nie dowożą dzieci szkolnych /

aby przywozili Przedszkolaków przed 7.45 lub tuż po 8.00 i odbierali po 12.50

• ZAJĘCIA DODATKOWE

• UWAGA!
            Bardzo prosimy rodziców których dzieci uczęszczają na zajęcia  z ROBOTYKI i BALET

o wypełnienie ,podpisanie i zwrot umów do wychowawcy.

/Po oddaniu umów,  wykonamy kopie , które przekażemy dzieciom./

• ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

• gr. II "Misie"- 23.10.2018r. /wtorek/ godz.9.00

gr. III "Pszczółki" 19.10.2018r. /czwartek/ godz. 9.15

gr IV "Smerfy"- 9.10.2018r. /wtorek/ godz. 9.30

gr. V "Elfy"- 24.10.2018r. /środa/ godz. 9.30

• BALET DLA DZIECI

• PROWADZĄCY; STUDIO BALETOWE TERPSYCHORA- GALINA KOWAL /nauczyciel baletu w MDK – w Myślenicach/

CZAS I TERMIN; Zajęcia 45 min 1 raz w tygodniu, środa w godz ;

• 12.30 – 13.15 dzieci 4 letnie
            • 13.20-14.05 dzieci 5-6 letnie

PŁATNOŚCI; 80zł za semestr /14 zajęć od X do I 2019r/ Płatne przelewem na podstawie umowy rodzica z prowadzącym.

ZAPISY ; U wychowawców do czwartku 27.09. 2018r.

Rozpoczęcie zajęć 3 .X 2018r.

• ROBOTYKA

• Ø  PROWADZĄCY; „SUPERBYSTRZAK” Sławomir Kuć

Ø  CZAS I TERMIN; zajęcia 2 x w miesiącu w godzinach  po południowych

Ø  PŁATNOŚCI; 20 zł za godzinę /Płatne przelewem na podstawie umowy rodzica z prowadzącym/.

ZAPISY; U wychowawców do czwartku 28.09. 2018r.